دانستنی هایی در مورد کف‌پوش بیمارستانی ضد باکتریایی !

کف‌پوش بیمارستانی ضد باکتریایی

کف‌پوش بیمارستانی یکی از قسمت هایی است که در بیمارستانها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. رنگ . جنس . ضد باکتریایی بودن این کف پوش ها میتواند در روحیه و ایجاد حس اعتماد بیماران تاثیر بسزایی داشته باشد . کف پوش های بیمارستانی اکثرا خاصیت ضد باکتریایی دارند که در حفظ سلامت بیماران و کارکنان ماثر میباشد.در این مقاله با ما همراه باشید.(فیبرا)

لازم است بدانید که فضای بیمارستانی شیک و ایده آل می‌تواند علاوه بر دستیابی به اطمینان درباره کیفیت مناسب پوشش کف، توسط طرح‌های زیبای کف‌پوش نیز باعث بالا رفتن روحیه در بیماران و کارکنان بیمارستان نیز شود تا مسیر بهبود بیماران هموار شود.

بخش ورودی بیمارستان

بخش ورودی بیمارستان محلی است که فرد پس از ورود به آن باید احساس ورود به محیطی امن و جذاب در خاطرش ایجاد شود. برای مهیا کردن محیطی دل‌باز، مثبت و مطمئن کف‌پوش ضد باکتریایی را به کار می‌برند. از جمله مزایای این کف‌پوش می‌توان به استحکام در مقابل لغزش، استحکام سایشی بالا و نیاز به مراقبت با هزینه‌ای اندک را مورد اشاره قرار داد. این کف‌پوش جهت استفاده در محیط‌های بیمارستانی با حجم رفت و آمدی بالا بسیار ایده آل طراحی شده است.

کف پوش اتاق بیمار

جهت طی کردن دوره درمان بیماران به فضایی آرامش بخش و بهداشتی نیاز دارند. کف‌پوش مناسب قادر است از لحاظ روحی و روانی مسیر و روند درمانی را تسریع می‌کند. این کف‌پوش‌ها با دارا بودن ظاهری جذاب، طرح‌های گوناگون و خاصیت ضد باکتریایی، افزایش سطح کیفی زندگی را سبب می‌شود. این کف‌پوش‌ها همچنین با هزینه نگهداری پایین و مستحکم در مقابل لکه‌ها و سازگار با الزامات پزشکی، فنی و نظارتی می‌باشد.

ایستگاه پرستاران

کف پوش بیمارستانی ایستگاه پرستاران

همه روزه ترافیک بالایی از رفت و آمد را ایستگاه پرستاران دارا می‌باشد، به همین دلیل است که کف‌پوش این بخش باید از خاصیت ویژه‌ای مثل راحتی و قوام برخوردار باشد. این سری از کف‌پوش‌ها با دارا بودن طرح‌های گوناگون به‌منظور برخوردار بودن از حداکثر ایمنی طراحی شده‌اند. این کف‌پوش‌ها به شکل ضد باکتریایی بوده و در زیر پا احساس راحتی را القا می‌نماید.

بخش اورژانس

کف پوش بیمارستانی بخش اورژانس

در قسمت اورژانس ممکن است اتفاقاتی بر روی کف رخ دهد که برخلاف سایر مکان‌های بیمارستان می‌باشد. توسط این کف‌پوش‌ها که مزایایی مثل مستحکم در مقابل لغزش، خاصیت ضد باکتریایی، احساس آرامش در زمان راه رفتن یا ایستادن، استحکام در مقابل لکه و دارا بودن طرح‌های گوناگون کیفیت بیمارستان به حد اعلا خواهد رسید. کفپوشهای اورژانس دارای مشخصات فنی ممتازی می‌باشند که موجب برآورده شدن الزامات ایمنی و بهداشت می‌شود.

بخش مراقبت‌های ویژه / ICU

شما با استفاده از این کف‌پوش‌های ضد باکتریایی علاوه بر ایجاد یک محیط استریل و بدون باکتری جهت بخش ICU، بیماران و کارکنان خود را نیز در مقابل بیماری‌ها بیمه خواهید نمود. در ICU سطوح کف باید بی‌نهایت تمیز و عاری از میکروب همراه با استانداردهای بسیار سخت ضد باکتریایی باشد. این کف‌پوش‌ها طوری طراحی شده‌اند که از ویژگی‌هایی مانند مقاومت در مقابل لکه‌ها، استحکام در مقابل لغزش و پایداری در مقابل ساییدگی و پارگی برخوردار باشند.

بخش مراقبت از کودکان / NICU

کف پوش بیمارستانی بخش مراقبت از کودکان

فراهم نمودن محیطی بهداشتی با استانداردهای ممتاز در قسمت کودکان اهمیت زیادی را دارا می‌باشند. عامل استفاده از این کف‌پوش‌ها سطوح پایدار در مقابل باکتری و قارچ به علت ویژگی آسیب پذیر بودن کودکان می‌باشد. این کف‌پوش‌ها به علت استحکام در مقابل لکه‌ها و طرح‌های گوناگون و نیز احساس راحتی زیر پا مناسب برای قسمت کودکان می‌باشد.

مطالب خواندنی : آشنایی با انواع کف‌پوش (بخش ۱)

اتاق معاینه

آسایش بیمار و استریل نمودن فضای اتاق معاینه از ویژگی‌های این کف‌پوش‌ها است. اتاق معاینه بیمارستان محلی برای احساس آرامش بیماران می‌باشد و همچنین باید نیازهای فنی و بهداشتی در آن استفاده شده باشد. کف‌پوش اتاق‌های معاینه و درمانگاه‌های سرپایی در مقابل بارهای سنگین استحکام داشته و همچنین در مقابل لکه‌ها پایداری کافی را دارد و موجب بالا رفتن سطح کیفی محیط و فضای داخل ساختمان می‌شود.

اتاق عمل

این کف‌پوش‌ها جهت نظافت و ایمنی در اتاق عمل، مقاومت در برابر لکه‌ها، میکرو ارگانیسم‌ها و مقاومت در برابر بارهای فشاری تولید شده توسط تجهیزات اتاق عمل طراحی شده است. دلیل کاربرد کف‌پوش کانداکتیو و بهداشتی در بخش جراحی کاهش الکتریسیته ساکن است که در نتیجه آن آسیبی به تجهیزات الکترونیکی اتاق عمل وارد نشده و نیز ریسک انتقال بیماری‌های عفونی کاهش می‌باشد.

آزمایشگاه / داروسازی

محل‌های داروسازی و یا کف لابراتوار همیشه در معرض انواع گوناگون مواد شیمیایی می‌باشند و به همین علت کف‌پوش این محل‌ها بایستی در مقابل این مواد شیمیایی پایدار باشند. این کف‌پوش‌ها با هزینه مرمت و مراقبت پایین، مستحکم در مقابل ایمنی و لغزش و بهداشت در یک سطح ممتاز، راهکاری مناسب را جهت نگهداری از کف این محل‌ها را برای شما فراهم می‌نماید.

اتاق‌های تصویربرداری

در بخش‌های تصویربرداری پوشش کف در برابر مشکلات غیرمترقبه‌ای مانند میکرو ارگانیسم‌ها بایستی پایدار باشند و نیز از امکانات تمایزی و تصویربرداری در برابر الکتریسیته ساکن نگهداری نماید و استحکام مناسب را در مقابل اشعه رادیواکتیو داشته باشد.

بخش انتظار همراه بیمار

یکی از خصوصیات این کف‌پوش نیاز به مراقبت با هزینه پایین، پایداری بسیار خوب، استحکام در مقابل لغزش، الگوهای دل‌نشین و احساس آرامش زیر پا می‌باشد.

بخش‌های انتظار در بیمارستان‌ها یکی از مکان‌های مهم و اصلی در ارائه حالتی بهینه و ممتاز از بیمارستان محسوب می‌شود. کف‌پوش محل انتظار باید جذاب بوده و در مقابل سایش مستحکم باشد تا محیطی با آرامش و بهداشتی در آن فراهم شود.

راهروهای بخش‌ها

راهروهای بیمارستان تحت شرایط حجم بالای رفت و آمد بیماران، کارکنان و سایر مراجعین قرار می‌گیرد. برای این محل‌ها که حجم رفت و آمدی زیادی دارند به کف‌پوشی محکم احتیاج داریم. با استفاده از کف‌پوش ضد باکتریایی، فضایی امن و بهداشتی و ضد لغزش و سایش فراهم می‌شود.

fibra

سفارش آنلاین