دلایل استفاده پوشش و مواد نما در نمای ساختمان ها

دلایل استفاده پوشش و مواد نما در نمای ساختمان ها

برای پوشش سیستم های نما از مواد نما میتوان استفاده کرد که هر کدام ویژگی ها و کاربردهای مختلفی دارند.در این مقاله به تعدادی از سیستم های نما با پوشش  که برای نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد اشاره خواهیم کرد .

استیل و آلومینیوم با پوشش رنگ(موادنما)

محصولات نمای فلزی رنگ شده , روشی برای ماندگاری نما و استفاده آن در هر نوع سطحی  میباشد.

دلایل استفاده پوشش و مواد نما در نمای ساختمان ها

رینزینک

دارای یک پوشش مات طبیعی و زیبایی است که به نظر بسیار روی آلیاژ تیتانیوم و ورق فلز همگن است. و در طول زمان بسیار کم تغییر میکند.

مس، برنج، و برنز

مس را میتوان با رنگهای مختلف پوشش داد. رنگهای سبز نسبت به رنگ های دیگر در طول زمان کمتر تغییر می‌کنند. رنگ لایه شکل گرفته طبیعی روی مس، برنج و برنز به شرایط طبیعی بستگی دارد، که معمولا به یک سطح مات قهوه ای تیره منجر می‌شود. هر آلیاژی رنگ متفاوتی خواهد داشت.

الومینیوم

طرح آلومینیوم براق یک درخشش روشن و جهت دار به همراه جلوه ای از لایه های صیقلی ایجاد می کند. نتیجه یک آلومینیوم براق طبیعی با لایه ای صیقلی شفاف یا کمی دارای ته رنگ است.

آلومینیوم با طرح رنگی

آلومینیوم می‌تواند در یک فرآیند کویل به کویل(سیم پیچ به سیم پیچ) در شرایط کارخانه با استفاده از مجموعه‌ای از غلتک ها و رنگ ها دارای طرح رنگی باشد. سطح جلا بر اساس نوع طرح متفاوت خواهد بود.

Cor-Ten

یک فولاد تقریبا خالص که در شرایط درست پوششی طبیعی سخت و محافظ تشکیل می دهد. استفاده از Cor-Tenبه عنوان یک ماده نما به دانش خاص ساختاری و شیمیایی نیاز دارد.اگر Cor-Ten درست استفاده شود یک ماده چشمگیر، با دوام و بدون نیاز به نگهداری است. تمام محصولات موجود Cor-Ten طوری طراحی و تست شده اند که عمل کرد قابل اطمینانی داشته باشند. انها پیوسته به شکلی زیبا، امن و کنترل شده عمر می‌کنند.

شیشه

شیشه جلای زیاد و سطح صاف بادوام برای نما بوجود می آورد. رنگهای پرطراوت در اندازه های مختلف به همراه اتصالات باریک و آزاد ترکیبات زیادی را ممکن می‌سازد.

فولاد ضد زنگ

آنها مواد سختی هستند که در روکش های سطح گوناگون در دسترس هستند که به آنها سطوح بازتاب و بافت های مختلفی می بخشند. فولادهای ضد زنگ را می توان با بخار دادن آلیاژ تیتانیوم در سطح رنگ کرد. فولاد ضد زنگ در درجات مختلف برای سازگاری با شرایط محل استفاده در دسترس است.

مشخصات فنی:

نوع سطح ضخامت مواد ( میلی متر ) خوردگی دسته مقاومت UV
استیل رنگ شده GreenCoat Hiarc (PVDF) 0.6, 1.2 C3 Ruv4
Powder-painted 0.6, 1.2 C4 Ruv4
آلومنیوم با پوشش رنگ شده Powder-painted 0.7, 1.5 C4 Ruv4
PVDF 0.7, 1.5, 2.0 C4 Ruv4
راینزیک Pre-patinated (no coating) 0.7, 1.0 C4 n/a
مس . برنج و برنز Pre-patinated (no coating) 0.7, 1.0, 1.5 C4 n/a
آلومینیوم Brushed with (semi-)transparent coating 0.7, 1.4 C4 n/a
آلومینیوم با طرح رنگی Painted (multilayer coating) 0.7, 1.5, 2.0 C4 Ruv4
Cor-Ten Patinated (no coating) 1.0, 1.5 C4 n/a
شیشه Glass (high gloss) 6 C3 n/a
فولاد ضد زنگ Steel grade 304 or 316 with various treatments 1.0 C4 n/a

ویژگی‌های تکنیکی

مقاومت UV

مقاومت پوشش در برابر پرتو بیرونی طبیعی UV از طریق رده های مقاومت UV از Ruv1-Ruv4 با توجه به EN10169 مشخص میشود.. مقاومت UV مشخص می‌کند که پوشش چقدر میتواند رنگ طبیعی و سطح جلای خود را در شرایط بیرونی به خوبی حفظ کند. پوشش ها در رده Ruv1مقاومت بسیار ضعیفی دارند و تنها باید در شرایط داخلی استفاده شوند. پوشش ها در رده Ruv4 مقاومت بالایی دارند و بنابراین برای استفاده بیرونی توصیه می‌شوند.

خورندگی

گازهای جوی و الکترولیت ها با تمام مواد نما واکنش می دهند. میزان و تاثیرات این واکنش ها به دو عامل بستگی دارد، شرایط جوی( رطوبت، شوری، دی اکسید سولفور ) و مواد مورد نظر.

بر اساس اهداف طراحی پوشش ها به دو گروه مختلف تقسیم میشوند C1 – C2 : C1  برای معتدل ترین محیط و C2 تهاجمی ترین محیط

fibra

سفارش آنلاین