نکاتی برای گرم ماندن کارگران در کارگاههای ساختمانی زمستانی

کارگاههای ساختمانی زمستانی

گرچه گذر از زمستان بقدر کافی سخت است، هوای سرد،بادی و برفی می تواند برای سلامت و ایمنی کارگران ساختمانی تعیین کننده باشد. علاوه بر این خطرات سلامتی، درگیر شدن با این عناصر خشن کارایی و پیشرفت کار را به عقب می اندازد.علیرغم اینکه چقدر هوا سرد است، پروژه ها باید کامل و کار باید انجام شود.این مقاله 10روش را مطرح میکند که باتوجه به انها کارگران ساختمانی می توانند در ماههای زمستان گرم بمانند و سلامتی ،ایمنی و افزایش کارایی انها تضمین شود.(فیبرا)

کارگاههای ساختمانی زمستانی

  • داشتن منطقه گرم استراحت

کار کردن در محلهای ساختمانی یا زمین بمعنی ساعتها قرار گرفتن درمعرض عوامل اب و هوایی است.گرچه کار کردن در آب و هوای سرد اجتناب ناپذیر است، فراهم کردن منطقه‌ای گرم برای کارگران جهت استراحت به آنها کمک میکند خود را گرم کرده و دوباره انرژی بگیرند. زمانهای استراحت اهمیت فراوانی دارند، اما بدون یک مکان گرم و راحت برای استراحت این زمان‌های بی فایده هستند. برای پروژه های ساختمانی که طولانی مدت هستند برپا کردن یک اتاقک کابین یا سرپناه گرم یک ضرورت است. برای پروژه های کوتاه مدت چادرهای موقت همراه با گرم کننده های قابل حمل می تواند استفاده شوند.

  • لباسهای چند لایه

پوشیدن لباسهای محافظتی برای گرم ماندن در طول ماههای زمستان کافی نیست. هوشمندانه است که لباس دو تا سه لایه پوشید. لایه اول باید از مواد جاذب روطوبت ساخته شود. این کار به بیرون کشبدن عرق از بدن کمک میکند. لایه دوم لباس باید از مواد قابل تنفس طراحی شود تا به عایق بندی بدن کمک کند، مثل پشم گوسفند. مواد لایه بیرونی باید ضد اب و ضد باد باشد. علاوه بر داشتن لایه هایی که بدن کارگر را گرم نگه می‌دارد، ضروری است مطمئن شویم لباسی که می پوشند انعطاف‌پذیر است و انواع حرکات لازم برای انجام کارشان را ممکن می سازد.بعد از شناسایی مواد خاص که کارگران را گرم نگه خواهد داشت، مرحله بعدی مطمئن شدن از این است که جنس این لباس ها نسبت به کار فیزیکی که مستلزم ساختمان است رسانا هستند.

  • مواد گرمایی و پشم یک ضرورت هستند

روپوشهای عایق گرمایی برای حفظ گرمای بدن و جلوگیری از هدر رفتن گرما طراحی می شوند. علاوه بر این انها انجام طیف وسیعی از حرکت را اجازه میدهند و از این رو کارایی کارگر را تحت تاثیر قرار نمی دهند. پشم ماده ایده ال دیگری برای مبارزه با سرماست. چون پشم زمانی که با پوست تماس برقرار میکند می تواند باعث خارش شود، کتان یا مواد مصنوعی (پلاستیک یا مواد ترکیبی) روی پشم کارگران را راحتر خواهد کرد.پ

مطالب خواندنی : ویژگی ها و مزایای استفاده از کف کاذب در ساختمان ها؟

کارگاههای ساختمانی زمستانی

  • دستکش های محافظتی

دستها بخشی از بدن هستند که در کار ساختمانی از انها بیشترین استفاده میشود و گرم نگهداشتن انها بسیار مهم است.گرچه بسیاری از کارگران تمایل دارند دستکش های خود را دراورده و کار کنند،این کار احتمال سرمازدگی را افزایش میدهد. یافتن نوع مناسب دستکشهای سبک به گرم نگهداشتن دست کارگران کمک میکند. کارگران خود را به امتحان انواع مختلف دستکش و ترکیب دستکشها تشویق کنید. در واقع میتن ها(دستکش هایی که دوبخش دارند یکی برای انگشت شصت و یکی برای چهار انگشت دیگر) از دستکشها کارآمدتر هستند، و ترکیب دستکش با میتن در زمان استراحت در سرما ایده آل است.

  • از گرم کننده دستی یا جیبی استفاده کنید

علارغم  تلاشهای بسیار شما، کار کردن با ماشین الات سنگین و دیگر قطعات تجهیزات ممکن است دشوار باشد، مطمین شوید که گرم کننده های دستی یا جیبی در دسترس آنها قرار دهید.برای اینکار گزینه‌های زبادی وجود دارد، مثل ابزارهای یکبار مصرف، قابل پر کردن یا قابل شارژ مجدد که هر کارگر می تواند به ان مجهز شود. یک نمونه از گرم کننده های دستی Hotpodاست که متشکل از یک گرم کننده قابل شارژUSBبا آستین است.

  • چکمه های عایق

یک جفت چکمه محکم و گرم از دیگر این ضروریات کارگران ساختمانی است. زمان خرید چکمه های کار عواملی که باید در نظر گرفت شامل چرم ضد آب یا پوشش محافظتی است که پا را گرم نگه دارد. چند ویزگی خوب برای چکمه های زمستانی شامل پوشش داخلی نمدی، زیره پلاستیکی و رویه چرمی است. همچنین کفی های نمدی قابل جابجایی بسیار مفید هستند. چکمه های کار اغلب راحت نیستند و یک راه حل برای این مشکل امتحان کردن کفی های مختلف است که هم گرما و هم راحتی فراهم می کنند.

  • جوراب های لایه دار

در مورد جوراب ها یک راه برای تضمین گرما داشتن جوراب داخلی ساخته شده از ابریشم، نایلون یا پشم نازک است، به همراه جوراب بیرونی بزرگ‌تر که پا را راحت نگه دارد. جوراب های ساخته شده از پلی پروپیلن برای گرم و خشک نگه داشتن پاها و جذب عرق از پوست مفید هستند. .برای کار در شرایط خیس داشتن یک جفت جوراب یدکی همیشه ایده خوبی است.

  • سر و گردن را بپوشانید

درحالی که روپوش به حفاظت از بدن کمک میکند، شال گردن و انواع کلاه ها برای گرم نگه داشتن سر و صورت و سینه عالی هستند. اطمینان از پوشش این مناطق میتواند از بیماری و حتی سرماخوردگی جلوگیری کند.

  • لباس یدکی

داشتن لباس یدکی برای شرایط اضطراری یا حتی فقط برای تازه کردن خود گزینه ساده دیگری برای کارگران ساختمانی است.علیرغم تلاش زیاد شما برای گرم و خشک ماندن ، اغلب در زمستان با بارش ها و رطوبت ناخواسته در طول روز مواجه میشویم. داشتن لباس گرم و خشک برای عوض کردن در وسط کار در طول روز میتواند کارگران را گرم نگه داشته و از بیماری جلوگیری کند. در طول زمستان خشک نگه داشتن لباس هایی که به پوست می چسبند اهمیت زیادی دارد.

  • عینک محافظ

در طول روزهای بسیار سرد زمانی که محافظت از صورت لازم است محافظت از چشم نیز توصیه میشود. حفاظت از چشم به شکل عینک های محافظ باید از بینی و دهان جدا باشد تا از مه الود شدن عینک در اثر رطوبت بازدم جلوگیری شود. کارگران ساختمانی باید همیشه از عینک حفاظتی استفاده کند اما در زمستان این کار مزایای بیشتری دارد. عینکی تهیه کنید که چشم را از نور شدید خورشید ، بازتاب نور از برف، وزیدن برف و بادهای شدید حفاظت کند. چشمها بسیار حساس هستند و داشتن یک سپر در برابر عوامل اب و هوایی همیشه ایده خوبی است.

fibra

سفارش آنلاین