نماهای بتنی فتو ولتائیک از نور خورشید انرژی تولید میکنند!

نماهای بتنی فتو ولتائیک

نماهای بتنی فتو ولتائیک از نور خورشید انرژی تولید میکنند.همه روزه در صنعت ساختمان تکنولوژی هایی ساخته و معرفی میشود که تعجب ما را بر می انگیزد .

در این مقاله میخواهیم در مورد نماهای بتنی فتو ولتائیک که قابلیت جذب نور خورشید دارند و میتواند برای ساختمان انرژی تولید کنند صحبت کنیم.(فیبرا)

نماهای بتنی فتو ولتائیک

نماهای بتنی به زودی می توانند با نمونه اولیه روکش فلزی انرژی زای نوری به نام نماهای بتنی فتو ولتائیک که توسط شرکت مواد لافرگ هولسیم  و تولید کننده قطعات الکترونیک هلیاتک  توسعه یافته، انرژی خورشید را برای تولید برق ساختمان جذب کنند.

محصول  نماهای بتنی فتو ولتائیک بتن لافرگ هولسیم را با یک لایه رویی هلیافیلم (منظور از فیلم یک نوار باریک) هلیاتک- یک نوار خورشیدی انعطاف‌پذیر که تنها یک میلیمتر ضخامت دارد، ترکیب میکند.

مطالب خواندنی : خاک در تولید آجر و سفال باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟(بخش اول)

این شرکتها اخیراً محصول ترکیبی را در یک پروژه آزمایشی در مرکز تحقیقات لافرگ هولسیم در شهر لیون آزمایش کردند، و برای ارائه آن به بازار در سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی می کنند.

با توجه به لافرگ هولسیم، این نماهای بتنی فتو ولتائیک قابلیت دو برابر کردن تولید انرژی را که یک ساختمان با سقفهای انرژی زای نوری سنتی تولید می کند، دارد، زیرا این نماها سطح بزرگتری را به وجود می آورند.

نماهای بتنی فتو ولتائیک

لافرگ هولسیم سال گذشته در اولین پرده برداری از نمونه گفت ” یک ساختمان تجاری ۱۰ طبقه که ۶۰ درصد از نمای آن با سیستم روکش فلزی دوکتال هلیافیلم پوشیده شده می‌تواند تقریبا ۳۰ درصد از نیاز انرژی سالانه خود را تامین کند.”

مدیر عامل هلیا تک گفت” هلیا فیلم ما یک عنصر فعال است که پوشش ساختمان را به یک ایستگاه برق تبدیل میکند. این راهی است به سوی الکتریسیته سبز و محلی.”

هلیا فیلم با وزنی کمتر از ۵ درصد یک پنل خورشیدی سنتی به گونه ای ساخته شده که بتواند توسط سازندگان مصالح ساختمانی داخل مواد ساخت و سازادغام شود. علاوه بر روکش بتنی لافرگ هولسیم، هلیا فیلم می‌تواند با استیل یا شیشه به کار رود.

همچنین هلیاتک یک محصول مرتبط دیگر به نامهلیا سل ساخته که یک نوار خورشیدی مستقل چسبیدنی است که می تواند در ساختمان های موجود به کار رود. این محصول در طیفی از رنگها،بعلاوه یک گزینه شفاف(ناپیدا) ارائه میشود.

این دو شرکت تا به امروز ۴۰ متر مربع نمای  دوکتال هلیافیلم تولید کرده اند، بعلاوه ٢۵ متر مربع به عنوان بخشی از اولین پروژه آزمایشی در ماه سپتامبر. ۲۰۰ متر مربع دیگر برای نصب در اوایل ۲۰۱۹ ساخته خواهد شد.

این شرکتها تنها کسانی نیستند که تلاش میکنند پنلهای خورشیدی را تجدید طراحی کنند بنابراین این امر با معماری پیرامون خود ترکیب می شود. دو سال پیش شرکت تسلا ساخت سقفهای خورشیدی را آغاز کرد، پنل های خورشیدی مانند سرامیک های استاندارد سقف مورد استقبال قرار گرفتند.

دومین پروژه بتن انرژی زای نوری اخیر در گروه تحقیق بلوک دانشگاه  ETH زوریخ انجام شد که سلول های نازک خورشیدی را روی لایه بیرونی سیمان در یک سقف آزمایشی موجی نصب کردند.

fibra

سفارش آنلاین